Vacature Leesmediaconsulent VO / Programmamaker Jongeren (24 uur)

Gepubliceerd op: 16 april 2024 15:27

Droom deze lente van een carrière in de bieb! Ben jij die duizendpoot die jongeren haarfijn aanvoelt? Dan komen we graag met je in contact!

Bibliotheek Kerkrade e.o. is een belangrijke partner op het gebied van lezen, leren, informeren en beleven in de regio Parkstad. De bibliotheek kent negen vestigingen in vier gemeenten, namelijk Kerkrade, Brunssum, Voerendaal en Simpelveld.

De bibliotheek ontwikkelt zich volop en is het laagdrempelige, lokale informatieknooppunt waar leren, lezen en ontmoeten hand in hand gaan. In onze programmalijnen geven we invulling aan deze ambitie. Ter versterking van ons team Onderwijs en Jeugd zoeken we een kundige, ondernemende en creatieve

Leesmediaconsulent VO / Programmamaker Jongeren (24 uur)

Je weet als geen ander dat lezen belangrijk is voor jongeren! Als lees(media)consulent ben je een echte duizendpoot die adviseert, organiseert, ondersteunt, stimuleert en coördineert. Je hebt affiniteit met de doelgroep; zowel met leerlingen van het vmbo-kader als leerlingen HAVO/VWO. Je voelt jongeren haarfijn aan. Je weet wat er bij deze doelgroep leeft en hoe je dit kan inzetten om ze in beweging te brengen. Dit doe je door samen te werken met de verschillende teams van de bibliotheek en met haar educatieve partners.

Wat ga je vooral doen?
• Je stimuleert het leesplezier, de leesmotivatie en de taal- informatievaardigheden van jongeren.
• Je adviseert het voortgezet onderwijs over de Bibliotheek op school (zie https://pro.debibliotheekopschool.nl/home.html) en draagt zorg voor een actuele en aantrekkelijke boekencollectie die aansluit bij de doelgroep.
• Je adviseert en ondersteunt het onderwijs bij het formuleren van een visie op lezen en mediabewuste informatievaardigheden.
• Je ontwikkelt activiteiten rondom landelijke leesbevorderingscampagnes voor jongeren en draagt zorg voor de uitvoering hiervan in de bibliotheek of op locatie.
• Je ontwikkelt en realiseert samen met jouw collega’s vanuit de verschillende teams nieuwe activiteiten en programma’s voor jongeren, zowel voor het onderwijs als in de vrije tijd.

Deze vacature is echt iets voor jou, want jij
• hebt een afgeronde hbo-opleiding met affiniteit voor taal-lezen-media. Heb je een onderwijsbevoegdheid dan is dat helemaal een pre;
• bent breed inzetbaar, creatief en enthousiast;
• hebt ervaring met jongeren en weet hierbij goed aansluiting te vinden;
• hebt kennis van jeugdliteratuur en kunt dit inzetten om docenten en leerlingen te inspireren en te activeren;
• bent thuis in programma’s op het gebied van leesbevordering en mediawijsheid of kunt je dit snel eigen maken;
• bent in staat binnen de verschillende rollen te acteren die deze functie met zich meebrengt: adviseur, expert, trainer, bouwer en verbinder;
• werkt graag in de praktijk, kunt goed organiseren, communiceert helder en je houdt ervan om projectmatig te werken;
• bent flexibel, ook met je werkdagen en -tijden. Heb je eigen vervoer dan is dat helemaal handig;
• kortom: staat stevig in je schoenen en weet hoe je jongeren kunt bereiken.

Je werkt zelfstandig én graag samen en werkt intensief samen met de programmaleider jeugd en onderwijs. Je legt verantwoording af aan de directeur.

Wat kun je van ons verwachten?
• Een afwisselende en dynamische organisatie met ambitie.
• Een enthousiast team van meer dan 40 enthousiaste collega’s en 150+ vrijwilligers.
• Een inspirerende werkomgeving met 9 locaties in Parkstad.

De functie is ingeschaald in salarisschaal 7 (maximaal € 3415,00 bruto bij een volledig dienstverband) op basis van de cao-bibliotheken. Het betreft een functie voor bepaalde tijd met een duur van voorlopig één jaar. Bibliotheek Kerkrade e.o. werkt met een VOG.

Naast de in de cao vastgelegde secundaire arbeidsvoorwaarden, zoals een eindejaarsuitkering, kun je gebruik maken van:

• fietsplan;
• bibliotheeklidmaatschap;
• flexibiliteit met betrekking tot werktijden en thuiswerk.

Enthousiast geworden?
De bibliotheek is van alle tijden en van ons allemaal. Een plek waar iedereen welkom is en waar je jezelf kan en mag zijn. Daarom zijn we benieuwd naar wie je bent! Stuur je motivatiebrief met cv voor 10 mei 2024 (12 uur) naar vacature@bibliotheekkerkrade.nl ovv ‘vacature lees(media)consulent VO/ Programmamaker Jongeren’. Heb je vragen over de inhoud van de functie? Neem dan contact op met de programmaleider Jeugd & Onderwijs Linda Jochems, l.jochems@bibliotheekkerkrade.nl

De sollicitatiegesprekken zijn in week 21 in HuB.Bibliotheek Kerkrade.

Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.