Vacature leesconsulent

Gepubliceerd op: 13 juli 2023 16:19

Droom deze zomer van een carrière in de bieb!

Bibliotheek Kerkrade e.o. is een belangrijke partner op het gebied van lezen, leren, informeren en beleven in de regio Parkstad. De bibliotheek kent negen vestigingen in vier gemeenten, namelijk Kerkrade, Brunssum, Voerendaal en Simpelveld.

De bibliotheek ontwikkelt zich volop en is het laagdrempelige, lokale informatieknooppunt waar leren, lezen en ontmoeten hand in hand gaan. In onze programmalijnen geven we invulling aan deze ambitie. Ter versterking van ons team Onderwijs en Jeugd zoeken we een kundige, ondernemende en creatieve

Leesconsulent (28-32 uur)

Je weet als geen ander dat lezen belangrijk is voor kinderen. Want als je goed kan lezen kan je de wereld aan! Je gaat dan ook vooral lezen én het plezier hierin stimuleren. Daarnaast ontwikkel je informatievaardigheden bij de kinderen.

Wat ga je vooral doen?

• Je adviseert basisscholen (met een blik naar het voortgezet onderwijs) onder andere over de schoolbibliotheek en de collectie.
• Je stimuleert en enthousiasmeert leerkrachten, ouders en kinderen door lees bevorderende activiteiten.
• Je ontwikkelt en voert activiteiten uit, zowel op school als in de bibliotheek.

Verder organiseer je activiteiten voor kinderen rondom landelijke campagnes en projecten, ontwikkel en organiseer je activiteiten voor de basisscholen in de vier gemeenten en realiseer je met collega’s nieuwe programma’s en projecten. Inhoudelijk ligt de focus op de bovenbouw van het Primair Onderwijs en de onderbouw van het Voortgezet Onderwijs.

Deze vacature is echt iets voor jou, want jij

• hebt een afgeronde hbo-opleiding met affiniteit voor taal-lezen-media. Heb je een onderwijsbevoegdheid dan is dat helemaal een pre
• bent breed inzetbaar, creatief en enthousiast
• hebt ervaring met of in het basisonderwijs en je weet met kinderen in verschillende leeftijden om te gaan
• hebt kennis van jeugdliteratuur en kunt dit inzetten om leerkrachten te inspireren en te activeren
• bent thuis in programma’s op het gebied van leesbevordering en mediawijsheid of kunt je dit snel eigen maken
• werkt graag in de praktijk, kunt goed organiseren, communiceert helder en je houdt ervan om projectmatig te werken
• bent flexibel, ook met je werkdagen – en tijden. Heb je eigen vervoer dan is dat helemaal handig!

Wat kun je van ons verwachten?

• Een afwisselende en dynamische organisatie met ambitie
• Een enthousiast team Jeugd en Onderwijs en een organisatie van meer dan 40+ enthousiaste collega’s en 150+ vrijwilligers
• Een inspirerende werkomgeving met 9 locaties in Parkstad en nog veel meer scholen

De functie is ingedeeld in salarisschaal 7 op basis van de cao-bibliotheken.
In eerste instantie betreft het een contract voor de duur van 1 jaar. Naast de in de cao vastgelegde secundaire arbeidsvoorwaarden, zoals een eindejaarsuitkering, kun je gebruik maken van:

• Fietsplan
• Bibliotheeklidmaatschap
• Flexibiliteit m.b.t. werktijden en thuiswerk

Enthousiast geworden?

De bibliotheek is van alle tijden en van ons allemaal. Een plek waar iedereen welkom is en waar je jezelf kan en mag zijn. Daarom zijn we benieuwd naar wie je bent! Stuur je motivatiebrief met cv voor 25 augustus 2023 (12 uur) naar vacature@bibliotheekkerkrade.nl ovv ‘vacature leesconsulent’.

Heb je vragen over de inhoud van de functie? Neem dan contact op met de programmaleiders Jeugd & Onderwijs Astrid Brockhoven, a.brockhoven@bibliotheekkerkrade.nl (voor 2 augustus en na 12 augustus) of Linda Jochems (vanaf 7 augustus), l.jochems@bibliotheekkerkrade.nl of bel: 045 763 0520.

De sollicitatiegesprekken zijn in week 36 in de HuB.Bibliotheek Kerkrade.

Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.